Haber

Bağcılar Belediyesi 3×3 Basketbol Turnuvası Sona Erdi

Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve FIBA’nın resmi takviminde yer alan 3×3 Basketbol Turnuvası sona erdi.

Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve FIBA’nın resmi takviminde de yer alan 3×3 Basketbol Turnuvası renkli anlara sahne oldu. Bağcılar Meydanı’nda düzenlenen etkinliğin kapanış gününe Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve F.Bahçe’nin eski futbolcularından Zaza Enden katıldı. Engelli olanlar çok çalıştı.

Üç tarafı tribünlerle kaplı kapalı bir platformda gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda başarılı olan sporculara ödülleri takdim edildi. Etkinlikte basına açıklama yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, bu önemli organizasyonun Bağcılar’da gerçekleşmesinin kendileri için memnuniyet kaynağı olduğunu söyledi. Türkiye’nin çok genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Özdemir, “Güzel bir sonbahar gününde çok güzel bir meydandayız. Burası toplumun bir araya gelebileceği bir alan. Bu meydanı olağanüstü aktif kullanıyoruz. Çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. FIBA takvimine girmiş değerli bir organizasyon.Bağcılar’da 300 bin genç var.En genç belediye başkanlarından biri olarak bu potansiyeli değerlendirme çabası içerisindeyiz.Bu organizasyonların ilçemiz için değerli olduğuna inanıyoruz. Geleceğin sporcularını ülkemizde yetiştirmek adına onlara vizyon katmak, onları değerli isimlerle buluşturmak ilham kaynağı oluyor. “Onların satın almasını değerli buluyoruz” dedi.

“İleride bahçıvanların değerli sporcular yetiştirdiğini göreceğiz”

Vatandaşlardan çok güzel geri dönüşler aldıklarını söyleyerek sözlerine devam eden Başkan Özdemir, “Çok sayıya ulaşan spor geliştirme kurslarımız var. Katılan eski basketbolcularımıza, federasyonumuza ve gençlik spor bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Bu değerli organizasyonda biz de yer aldık. Bu keyifli organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. “İlerleyen süreçte bahçıvanların birbirinden değerli sporcular yetiştireceğini göreceğiz. Olumlu geri dönüşler alıyoruz. Buradaki atmosferi görüyoruz, vatandaşlarımızdan yoğun bir katılım oldu. Gençlerimiz de yanımızdaydı. Bu ilgi doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve bizi heyecanlandırıyor. Hiçbir gelişme bir anda olmaz. Bu yolculukta önemli bir adım atıyoruz” diye konuştu. – İSTANBUL

haberdortyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu