Haber

Bakan Göktaş mevkidaşlarına Filistin için acil iş birliği çağrısında bulundu

ANKARA (İGFA)– Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gönderdiği mektupta, tüm devletleri ve uluslararası kuruluşları Gazze’de bir an önce insani ateşkes sağlanması çabalarına destek vermeye davet etti.

Bakan Göktaş, ailelerin, kadınların, çocukların, engellilerin ve yaşlıların refahından sorumlu bakanlıklar ve kuruluşlar olarak sivillere yönelik katliamın durdurulması ve daha fazla acıların yaşanmaması için el ele vermemiz gerektiğini vurgulayarak, “Bu bizim ahlaki ve insani görevimizdir.” Saldırıları kınıyoruz ve barışçıl bir çözüm için çabalıyoruz.” ” söz konusu.

Bakan Göktaş, mektubunda, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak İsrail yönetiminin özellikle Gazze’de devam eden baskınlarından duyduğu derin kaygıyı ve üzüntüyü dile getirerek, acilen harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Mektubunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Filistinlileri kendi topraklarından göçe zorlamak kabul edilemez” sözlerine yer veren Bakan Göktaş, Filistin sorununa adil bir çözüm olmadan Ortadoğu’da kalıcı barışın tesis edilmesinin mümkün olmayacağını ifade etti. -İsrail çatışması ve uluslararası toplumun bu konuyu acilen gündeme getirmesi gerekiyor. Alması gerektiğinin altını çizdi.

Bakan Göktaş, mektubunda Filistin’de hamile kadınların, çocukların ve bebeklerin güvenliği ve korunması için acil adımların atılması gerektiğini vurgulayarak, bebekler için koruma tesisinin bulunmadığını belirterek, “Gazze’de her gün 120 çocuk öldürülüyor” ” Filistinlilerin kendi topraklarından göçe zorlandığı kabul ediliyor. “Çocuklara, kadınlara, engellilere ve yaşlılara yönelik sosyal hizmetlerin sağlanması için acil eylem planı oluşturulmalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu