Haber

Bayraklı olası afetlere karşı önlem alıyor

Olası afetlere karşı hazırlık çalışmaları kapsamında Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan 27 kişilik Arama Kurtarma Ekibinin eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda işçiye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde eğitmenler tarafından harita, pusula, ilk yardım ve ikinci kademe kentsel arama kurtarma konularında temel eğitimler verildi. Lider Serdar Sandal, “Ekibimiz olası afetlere karşı eğitimlerini sürdürüyor. Keşke hiç ihtiyacımız olmasaydı ama her zaman dikkatli ve hazır olmamız gerekiyor.”

Doğal afetlere karşı alınacak tedbirler ve Bayraklı’da yapılması gerekenler ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda 27 kişilik arama kurtarma grubu oluşturan Bayraklı Belediyesi’nde çalışanlardan oluşan ekip, eğitimlerini sürdürüyor. AFAD akreditasyonuna dahil olan ekip, geçtiğimiz günlerde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde hafif seviye arama kurtarma, harita, pusula, ilk yardım ve ikinci kademe kentsel arama kurtarma eğitimlerini tamamladı. Hazırlanan programda acil durumlarda harita okumanın ve yön bulmanın önemi anlatıldı. Uygulamalı ilk yardım ve şehir içi arama kurtarma eğitimlerini tamamlayan grup, program sonrası sertifikalarını aldı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ülke olarak son yıllarda afetlerle sarsıldık ve can kaybımız hepimizi derinden üzdü. Bayraklı Belediyesi olarak gece gündüz yaralarımızın sarılmasına katkı sağlamaya çalıştık. Biz de olası afetlere hazırlıklı olmak için arama kurtarma grubumuzu kurduk. 27 çalışanımız AFAD işbirliği ile arama kurtarma eğitimi alıyor. İnşallah bir daha afet yaşamayız ve bunlara ihtiyacımız olmaz ama olası zorluklara karşı ekibimiz Bayraklı’daki göreve hazır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bozcaadahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu