Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırının failleri hak ettikleri şekilde cezalandırılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamayla ilgili açıklamada bulunarak, yaralılara acil şifalar diledi.

Olay yerine hemen emniyet ve sağlık ekiplerinin sev edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaralılarımızın süratle çevredeki hastanelere intikali sağlanmıştır. Devletimizin ilgili birimleri bu kalleş saldırının faillerini ve arkasındaki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma gayretleri dün olduğu üzere bugün de gayesine ulaşmayacaktır. Milletimiz, İstiklal Caddesi’ndeki olayın önündeki ve arkasındaki tüm unsurlarıyla ortaya çıkarılarak faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsun.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, can kaybıyla ilgili “Bize son olarak İstanbul Valiliğimizden intikal eden rakam, 4’ü olay yeri, 2’si ise hastanelerde olmak üzere 6 vefat kelam konusu. Yaralı sayımız ise 53. Bunun dışında farklı sayılar gelebilir lakin bu sayı Valimizden aldığım sayıdır. Hastanelerde yaralılara gerekli müdahaleler yapılıyor. Kısa vakitte bu vatandaşlarımızda taburcu edilecektir.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu