Haber

Seger “Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı”nda yer alacak

Bursa ve Çin’deki fabrikalarında ürettiği yaklaşık 13 milyon kornanın yüzde 80’ini ihraç ederek dünyada birinci 10 sırada yer alan Seger, kurulduğu günden bu yana toplumsal hususlara da takviyesini sürdürmeye devam ediyor. 2017’de ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’ne takviye vermeye başlayan Seger, proje kapsamında hayata geçirilen “Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı”nın Sabancı Center’da gerçekleşen lansmanında yer alarak katkı sağlamayı sürdüreceğinin işaretini verdi.

1981’den bugüne kalıp yargılarından sıyrılarak eşitlikçi bir anlayışın yerleşmesi için çabalayan Seger, toplumsal cinsiyet eşitliği ve bayanın güçlenmesini kalkınmanın esas gereklerinden biri olarak görüyor.

2016 yılında evvel WEPs (Women Empowerment Principles – Kadının Güçlenmesi Prensipleri)’ı imzalayan Türkiye’nin yüzde 100 yerli ve küresel firması, 2017’de ise TÜSİAD, Sabancı Üniversitesi Kurumsal İdare Forumu, Sabancı Vakfı ve UNFPA tarafından desteklenen İş Dünyası Mesken İçi Şiddete Karşı ( BADV) projesine dahil oldu.

Seger’e plaket verildi

Projenin 10’ncu yıldönümüne yaklaşılırken hayata geçirilen ve Sabancı Center’da lansmanı gerçekleştirilen “Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı”nda, Strateji Grubunda” Seger de yer alacak. Lansmana Seger ismine katılan Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Eren Jale Yörükoğlu’na plaket takdimini Sabancı Üniversitesi Kurumsal İdare Forumu Yöneticisi Cet Can Bertay yaptı. Yörükoğlu, İş Dünyası Mesken İçi Şiddete Karşı ( BADV) projesine 2017 yılından bu yana dayanak vermekten gurur duyduklarını ve yıllar içinde gelişip yararlı bilgiler edindiklerini söz etti.

Ev içi şiddete karşı tedbir alınması hedefleniyor

Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı ile, iş dünyasının örgütsel yetenekleri kullanılarak aile içi şiddete karşı tedbir ve dayanak yolları oluşturulmasının yanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklenmesi ve iş dünyasında bayan hakları konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor. Oluşturulan ağ kapsamında şirketlerin birbirleri ile olan etkileşimi ve tecrübe paylaşımının artırılmasının yanı sıra şirketlerdeki başarılı uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu