Teknoloji

Volkswagen On Binlerce ID.4’ü Geri Çağırıyor

Alman otomobil devi Volkswagen, 8-10 ay önce 2023 model elektrikli SUV modeli” ID.4“. Ama son haberler, çoktan satıldığı. 16 bin 207 adet Volkswagen ID.4 ile ilgili ciddi bir sorun olduğunu ortaya koyuyor. Öyle ki, bu arabayı kullanan herkes an itibariyle ciddi yaralanmalara neden olacakkaza riskiyle karşı karşıya…

Volkswagen’in geri çağırma programı başlatmasına neden olan kusur, kapı kolları hakkında . Edinilen bilgiye göre Volkswagen ID.4’lerin kapı kolları bir sorundan dolayı içeriye su alıyor. Bu su kapıların içindeki devreye ulaştığında kısa devre açar, bu da büyük bir risk anlamına gelir. Burada Volkswagen, bu sorunu aşmak için 16.207 Volkswagen ID.4’ü tek tek inceleyecek.

Özellikle dönüşlerde kendiliğinden açılan kapı nedeniyle sürücü ve yolcular düşebilir.

Volkswagen’in açıklamasına göre kapı devresinin kısa devre yapması, araç 15 km/s veya daha yavaş hızdayken kapının kapanması anlamına geliyor. kendi kendine açmak neden olabilir? Bunun özellikle virajlarda risk oluşturabileceğine değinen firma, kapının kendi kendine açılabileceği, sürücü ve yolcuların düşme riski altında olduklarını söylüyor. Dolayısıyla bu geri çağırma programı, araç sahipleri için kritik bir değere sahip.

Volkswagen ID.4 Türkiye’ye gelmediği için Türkiye’den bizi takip eden okuyucularımıza teşekkür ederiz. endişe yok . Ancak başka bir ülkede yaşıyorsanız ve 3 Mart 2022 ile 16 Mart 2023 tarihleri ​​arasında bir Volkswagen ID.4 satın aldıysanız, ülkenizdeki Volkswagen temsilcisi ile iletişime geçmelisiniz. kullanmak orada.

bozdoganhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu